logotype
image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Ciekawe miejsca

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

W najbliższą środę (29.03) otwarta zostanie we Wrocławiu nowa placówka muzealna, będąca zarazem siódmym oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, bo o nim mowa, zajmować się będzie historią wrocławskich teatrów ze szczególnym uwzględnieniem dorobku swojego patrona – twórcy znanej na całym świecie wrocławskiej szkoły pantomimicznej. Placówka mieści się w zachowanej części dawnego południowego skrzydła pałacu królewskiego (niegdyś mieściła się tu kuchnia) przy pl. Wolności 7a.

Czytaj więcej...

Muzeum Pana Tadeusza

Choć długi majowy weekend za nami mamy jeszcze krótką relacje z otwarcia Muzeum Pana Tadeusza. Muzeum mieści się w kamienicy Rynek 6. Z pozoru niepozorne i wciśnięte pomiędzy inne kamienice, oferuje wiele niezwykłych i cennych eksponatów.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Sprawdź, ile wiesz o wodzie w Hydropolis

Za oknem śnieg, a my dzisiaj... o wodzie :) Jeszcze na początku grudnia poczłapaliśmy do Hydropolis i zapewne jeszcze tam wrócimy. Wystawa znajduje się w XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej i miejsce to pasuje do niej idealnie.

 

 

Czytaj więcej...

Kolejką po Dolnym Śląsku, czyli... Kolejkowo

Zbliża się weekend, więc mamy dla Was propozycję na spacer - do Kolejkowa. A kolejki najlepiej oglądać na dworcu - w tym wypadku Świebodzkim. Oczywiście, nie mogło go zabraknąć także na makiecie ;)

 

 

Czytaj więcej...

Wieża Matematyczna

Wieża Matematyczna to jedyna wieża gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. W planach budowy obiektu przewidziane były jeszcze dwie inne wieże - Wieża Dzwonów, która miała się wznosić nad Bramą Cesarską, oraz Wieża Astronomiczna, która miała znajdować się w planowanym wschodnim skrzydle budynku. Niestety, tylko Wieża Matematyczna doczekała się powstania.




Czytaj więcej...

Pawłowickie arboretum

Pawłowice należały do końca XIX w. do zakonu norbertanów, następnie cały ich majątek poddano sekularyzacji i ich właścicielem został Hugo von Haugwitz. Kolejne lata wiązały się ze zmianami właścicieli, ale najistotniejsze dla dalszego rozwoju Pawłowic było przejęcie ich w 1886 r. przez Heinricha von Korna, właściciela dużego wydawnictwa. Zafascynowana sztuką ogrodową rodzina Kornów postanowiła założyć tam swoją rezydencję. Projekt stworzył August Orth, budowę zakończono w 1891 roku. Niewątpliwie wpływ na tę decyzję miały tereny leśne znajdujące się we wsi. Na powierzchni nieco ponad 6 ha założyli park w stylu angielskim. Między 1886 a 1912 r. jego tereny rozrosły się do 10,3 ha, przy czym 1/3 stanowiły ogrody.

Czytaj więcej...

Humanitarium, czyli "mania doświadczania"

Choć pewnie wielu z Was słyszało o warszawskim Centrum Nauki Kopernik, to niejeden pewnie nie wie o istnieniu wrocławskiego Humanitarium. Korzystając z ładnej pogody i wolnego czasu, można wybrać się do tego „przybytku”. Czasu akurat rzeczywiście potrzeba sporo, bo Humanitarium znajduje się na Praczach Odrzańskich, w sąsiedztwie EIT+. Czyli PRAWIE centrum miasta ;)


Czytaj więcej...

Najwyższy punkt widokowy w Polsce - Sky Tower

Od 3 stycznia 2014 roku możemy podziwiać Wrocław z zupełnie nowej perspektywy – tego dnia bowiem udostępniono mieszkańcom i turystom najwyższy punkt widokowy w Polsce. Wreszcie :)




Czytaj więcej...

2024  Spacerem Po Wrocławiu