Sprawdź, ile wiesz o wodzie w Hydropolis
- Szczegóły
- Kategoria: Ciekawe miejsca
- Utworzono: niedziela, 03, styczeń 2016 23:00
- Arleta
Z oglądania wyszliśmy umęczeni, ale i zadowoleni. Jest multimedialnie, ciekawie i przystępnie. Czytanie i oglądanie zajęło nam prawie 3 godziny, a i tak nie zobaczyliśmy wszystkiego. Hydropolis podzielono na 8 stref: planeta wody (skąd się wzięła woda i ile jej w kosmosie), głębiny (możecie wejść do batyskafu Trieste i poznacie tajemnice oceanów), ocean życia (o podwodnych "żyjątkach"), strefa relaksu (można się zregenerować, ale komu by się chciało?), człowiek i woda (ile jest wody w człowieku, a ile w pomarańczy), inżynieria wodna (od akweduktów po statki), miasta i woda (w którym mieście zużywa się więcej wody, jak rozwijała się sieć wodociągowa Wrocławia - polecamy!) i stany wody, gdzie z pewnością musimy wrócić ;). Kilka sal poświęcono na wystawy czasowe, ale na razie jeszcze nic tu się nie dzieje. Żeby się nie zgubić, możemy iść wzdłuż... rzeki albo wspomagać się mapką.
Wystawa naprawdę robi wrażenie, ale z pewnością nie nadaje się dla tych, którzy nie lubią czytać :) Sporo jest filmów i eksponatów, ale tablic z artykułami popularnonaukowymi jeszcze więcej. A przy każdym artykule mnóstwo pięknych zdjęć oraz filmów. Przewidziano kilka stanowisk z doświadczeniami, ale my akurat nie mieliśmy szczęścia - nie trafiliśmy na żadną prezentację. Możecie zobaczyć, jak działały różne wynalazki, np. śruba Archimedesa. Niestety nie wszyscy rozumieją prośbę o samodzielne niewprawianie w ruch eksponatów, w efekcie czego już po 2 tygodniach od otwarcia wystawy niektóre nie działały...
Tak czy owak, warto się wybrać. Bilety nie należą może do najtańszych (choć przygotowano zniżki np. dla posiadaczy Urbancard Premium), ale po obejrzeniu wystawy stwierdzamy, że ceny są jak najbardziej uzasadnione :)
Poza wystawą warto przyjrzeć się otoczeniu. Duża część kompleksu należącego do MPWiK, w tym przepiękna wieża ciśnień przy ul. Na Grobli, zostały wyremontowane i naprawdę robią wrażenie.